Zabawki na baterie - czy są bezpieczne dla dzieci?

Wybór odpowiednich zabawek dla malucha stanowi nie lada wyzwanie. Na jaki produkt się zdecydować, by dostarczyć dziecku radości, równocześnie dbając o jego bezpieczeństwo? Czy dobrym rozwiązaniem są wielofunkcyjne zabawki na baterie, które są atrakcyjne dla najmłodszych, jednak nie zawsze w pełni bezpieczne? Podpowiadamy.

 

Obecnie na rynku dostępny jest szereg kolorowych, wielofunkcyjnych zabawek na baterie, które wydają się być świetną propozycją dla najmłodszych. Ruszające się zabawki, które wydają z siebie dźwięki, skaczą lub mówią do naszego dziecka bez wątpienia skupiają uwagę najmłodszych, jednak czy są w pełni bezpieczne?

 

Maluchy są ciekawe świata, dlatego chętnie rozbierają zabawki na części, oglądając każdy element z osobna. W takiej sytuacji łatwo o połknięcie części, co może prowadzić do zakrztuszenia. Wybierając produkt dla pociechy, należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, czy jest on dostosowany do wieku. Zdarza się, że producenci zabawek nieco zawyżają wiek dziecka, dla którego dedykowana jest zabawka, dlatego przed dokonaniem zakupu warto oglądnąć ją z każdej strony, by upewnić się, że oznaczenie na opakowaniu jest zgodne z faktycznym stanem rzeczy, a zabawka nie posiada drobnych elementów, które maluch mógłby połknąć lub ostrych zakończeń, którymi mógłby zrobić sobie krzywdę. Istotne są także zabezpieczenia, w jakie wyposażona została zabawka - to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku produktów zasilanych bateriami. Zdecydujmy się na zabawkę, w której baterie osłonięte są klapką na śrubki, które są ukryte w głębokich rowkach - dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że dziecko nie odkręci śrubki, dostając się do baterii. Zwracajmy także uwagę na rodzaj baterii, jakie są przeznaczone do danego produktu - napięcie w bateriach, których używamy do zabawek dla najmłodszych nie powinny mieć wyższego napięcia niż 24 V.

 

Bezpieczne zabawki dla dzieci

 

Zabawki zasilane bateriami są dobrą alternatywą dla tych klasycznych. Poza tym, że są atrakcyjne wizualnie, dodatkowo pomagają dziecku się rozwijać - wszystko za sprawą efektów wizualno - dźwiękowych, które angażują zmysły dziecka, pobudzając wyobraźnię. Zabawki interaktywne są zatem świetnym wyborem dla najmłodszych, gdyż angażują uwagę malucha, wspomagając jego rozwój psychoruchowy. Wybierając tego typu produkty pamiętajmy jednak o tym, by zadbać o bezpieczeństwo pociechy - zwracajmy uwagę nie tylko na to, czy zabawka jest interesująca dla dziecka, ale przede wszystkim, czy posiada odpowiednie zabezpieczenia, gwarantujące maluchowi bezpieczną zabawę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl