Bezpieczeństwo malucha- produkty, które powinien mieć każdy świeżo upieczony rodzic

Twój świat wywrócił się do góry nogami, bo właśnie na świat przyszło Twoje pierwsze dziecko? Z pewnością dołożysz wszelkich starań, by należycie zaopiekować się potomstwem. Chcesz zadbać o bezpieczeństwo malucha, jednak nie masz pewności, w co należy się zaopatrzyć? Te produkty z pewnością Ci się przydadzą.

 

NIANIA ELEKTRONICZNA

Noworodek wymaga pełnej opieki, 24 godziny na dobę. Aby zapewnić dziecku pełną ochronę, a sobie wewnętrzny spokój, warto zainwestować w nianię elektroniczną - dzięki temu będziemy mieć możliwość pogodzenia opieki nad maluchem z domowymi obowiązkami. O ile w małym mieszkaniu nie trudno usłyszeć płacz dziecka, o tyle w większym domu może być to problematyczne w momencie, gdy opuszczamy pokój maluszka. Elektroniczna niania pozwala mieć cały czas kontrolę nad tym, co dzieje się u pociechy. Obecnie większość niań wyposażonych jest także w funkcję kontroli oddechu, co bez wątpienia jest przydatne zwłaszcza nocą - dzięki temu nie musimy regularnie odwiedzać pokoju dziecka, tym samym nie narażając go na obudzenie. Jeśli chcemy zainwestować w nieco droższy sprzęt, warto wybrać nianię, która, poza standardowymi funkcjami, wyposażona jest także w opcję nagrywania - dzięki temu dziecko może usłyszeć głos rodzica bezpośrednio po obudzeniu lub dodatkowe melodie i piosenki, które pomogą uspokoić maluszka, gdy się przebudzi.

Sprawdź dostępne modele tu.

 

NAWILŻACZ POWIETRZA

Odpowiednie nawilżenie powietrza przekłada się na samopoczucie. Zbyt suche powietrze może prowadzić do przesuszenia skóry i błon śluzowych, wywoływać kaszel oraz bóle głowy. Przygotowując pokój dla maluszka, warto pomyśleć o nawilżaczu powietrza. Wybierając produkt warto zdecydować się na model dedykowany alergikom, wyposażony w dodatkowe filtry, które oczyszczą powietrze z alergenów i zanieczyszczeń. Na rynku dostępny jest szereg tego typu produktów. Jeśli nasze dziecko nie ma skłonności alergicznych, możemy ograniczyć się do zakupu podstawowego, klasycznego nawilżacza, który przez podgrzanie wody w zbiorniku, delikatnie nawilża powietrze. Nieco lepszym wyborem jest nawilżacz parowy - w tym wypadku dostarczamy maluchowi powietrze wolne od drobnoustrojów. Tego typu produkt jest jednak nieco uciążliwy, zwłaszcza latem - para, poza nawilżeniem powietrza, równocześnie nieco je podgrzewa. Jeśli zatem szukamy produktu, który będzie odpowiedni na każdą porę roku oraz zapewni maluchowi odpowiednią ochronę przed bakteriami, zdecydujmy się na nawilżacz ewaporacyjny, który wytwarza chłodną parę. Tego typu sprzęt idealnie nadaje się także do aromaterapii.

Zapoznaj się z pełną gamą nawilżaczy oferowanych w naszym sklepie.

 

TERMOMETRY

Ze względu na to, że noworodki nie mają w pełni wypracowanego układu odpornościowego, skoki temperatur oraz infekcje są częstym problemem. Jaki termometr wybrać, by mieć gwarancję odpowiedniego pomiaru? Najprostszym rozwiązaniem jest termometr elektroniczny. Jeśli jednak mamy ruchliwe dziecko, warto zaopatrzyć się w smoczek z termometrem lub produkt, który bezpośrednio po przyłożeniu do czoła dziecka, odczytuje temperaturę. Chcąc zainwestować w sprzęt najwyższej jakości, warto zdecydować się na bezdotykowy termometr na podczerwień, którym możemy sprawdzać zarówno temperaturę ciała dziecka, jak i pomieszczenia, czy wody w wannie.

Sprawdź naszą ofertę termometrów.

 

Kompletując wyprawkę dla maluszka, warto zaopatrzyć się w produkty, które nie tylko zagwarantują bezpieczeństwo dziecka, ale także zapewnią spokój rodzicom. Decydując się na zakup, warto zwracać uwagę nie tylko na funkcje, w jakie wyposażony jest dany sprzęt, ale także na to, czy posiada stosowne atesty, świadczące o tym, że produkt jest w pełni dostosowany i bezpieczny dla najmłodszych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl