Top 5 produktów niezbędnych dla malucha

Przyszli rodzice mają przed sobą spore wyzwanie, jakim jest skompletowanie wyprawki dla malucha. Czym się kierować podczas wyboru produktów? Na jaki model wózka czy fotelika samochodowego się zdecydować, by zapewnić dziecku wygodę i odpowiednią ochronę?

 

ŁÓŻECZKA

Wybierając łóżeczko dla pociechy należy zwracać przede wszystkim uwagę na to, czy produkt spełnia Europejskie Normy Bezpieczeństwa. Zachowanie odpowiedniej odległości między szczebelkami, wykorzystanie farb pozbawionych toksyn, miękkość materaca dostosowana do wieku dziecka - to podstawowe cechy, na które powinniśmy zwracać uwagę. Najlepszym rozwiązaniem będzie łóżeczko wykonane z litego drewna - tego typu produkt będzie nie tylko stabilny, ale też wytrzymały, w związku z czym posłuży maluchowi na dłużej.

łóżeczko dziecięce

                                          Zapoznaj się z naszą ofertą łóżeczek

WÓZKI

Wybierając wózek dla malucha należy przede wszystkim sugerować się tym, czy zapewni on dziecku odpowiednią ochronę. Dotyczy to głównie gondoli, która powinna być odpowiednio wyprofilowana, by zabezpieczyć główkę i kręgosłup pociechy. Warto także skupić się na tym, z czego wykonane jest dno wózka - na rynku dostępne są wózki z dnem plastikowym, co jest sporym udogodnieniem dla rodziców, gdyż tego typu wózki są lekkie, jednak lepszym rozwiązaniem jest wybór wózka z dnem drewnianym lub styropianowym, stanowiącym lepszą izolację przed zimnem. Amortyzowane koła to kolejny element, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę - dzięki temu nie tylko ochronimy dziecko przed wstrząsami, ale także zagwarantujemy sobie wygodniejsze manewrowanie wózkiem. Warto zwracać uwagę na to, czy koła posiadają dodatkową blokadę - jest to szczególnie istotne w przypadku wózków wyposażonych w przednie koła skrętne. Wybierając wózek, rodzice powinni także skupić się na tym, by materiał, z którego jest tapicerka, był wykonany z odpowiedniego tworzywa, przepuszczającego powietrze - dzięki temu dziecko nie nabawi się podrażnień skóry. Ważna jest także budka oraz pasy bezpieczeństwa - obecnie coraz częstszym zjawiskiem są budki z dodatkiem filtra UV, który zapewnia dziecku dodatkową ochronę. Pasy natomiast powinny być trzy lub pięciopunktowe - zwłaszcza w przypadku nieco większego dziecka, które zaczyna być bardziej ruchliwe - dzięki temu rodzic będzie miał gwarancję, że jego pociecha jest w pełni bezpieczna podczas spaceru.

wózek Abilik

                                        Zobacz wszystkie modele wózków tu

 

KRZESEŁKA DO KARMIENIA

Karmienie dziecka bywa wyzwaniem, dlatego warto zainwestować w odpowiednie krzesełko. Czym się sugerować podczas zakupu? Przede wszystkim krzesełko musi być stabilne i wygodne oraz posiadać stosowne zabezpieczenia, w postaci pasów ochronnych. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są krzesełka plastikowe z opcją regulowanej wysokości oraz pochylenia oparcia - tego typu produkt jest idealny dla dzieci do 3 roku życia. Warto zwrócić uwagę na wielkość blatu, w jaki wyposażone jest krzesełko - im bardziej obszerne tym większa swoboda dla dziecka, co szczególnie istotne w momencie, gdy maluch dopiero rozpoczyna naukę samodzielnego jedzenia posiłków.

fotelik do karmienia Abilik

                                   Krzesełka do karmienia dostępne w naszym sklepie

 

CHODZIKI

Twoje dziecko zaczyna intensywnie raczkować? Czas pomyśleć o chodziku, który ułatwi maluchowi stawianie pierwszych, samodzielnych kroków. Dokonując zakupu należy przede wszystkim pamiętać o tym, by dopasować wysokość i wielkość chodzika do wzrostu dziecka - maluch powinien bez problemu dotykać stopami podłoża. Kolejnym, równie ważnym aspektem jest to, czy chodzik jest stabilny - zadbajmy o to, by dziecko, korzystając z produktu, miało poczucie równowagi. Warto także zwrócić uwagę na materiały wykorzystane do produkcji - o ile sam stelaż może być zarówno plastikowy, jak i drewniany i nie jest to aż tak znaczące, o tyle siedzisko jest kwestią kluczową. Aby zapewnić dziecku komfort użytkowania, lepiej zdecydować się na chodzik posiadający materiałowe siedzisko - to uchroni malucha przed odparzeniami. Dotyczy to także pasów zabezpieczających - warto zdecydować się na zakup chodzika, posiadającego pasy wyposażone w miękkie otulinki.

chodzik Abilik

                                        Tu sprawdzisz naszą ofertę chodzików

 

FOTELIKI SAMOCHODOWE

Często podróżujesz z dzieckiem? Zainwestuj w odpowiedni fotelik samochodowy. Wybierając tego rodzaju produkt przede wszystkim zwracajmy uwagę na system zabezpieczeń - zwykłe pasy nie zapewnią stosownej ochrony dziecku. Warto zatem zdecydować się na fotelik, który zaopatrzony jest w boczne zakładki ochronne oraz posiada przedłużony zagłówek, dzięki któremu główka malucha jest odpowiednio ustabilizowana. Równie istotny jest sposób montowania fotelika - aby zapewnić dziecku odpowiednią ochronę, postawmy na fotelik z opcją montażu tyłem do kierunku jazdy. Obecnie większość fotelików wyposażonych jest w system sygnalizacji kontrolnej, informującej rodziców o prawidłowym wpięciu fotelika - ta funkcja bez wątpienia jest sporym atutem i udogodnieniem, stanowiącym dodatkowe zabezpieczenie dla dziecka.

fotelik Abilik

                            Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą fotelików samochodowych

 

Skompletowanie wyprawki dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Kupując produkty dla malucha należy kierować się przede wszystkim jego bezpieczeństwem - wybierając łóżeczko, wózek lub fotelik, zwracajmy zatem uwagę na to, w jaki system ochrony wyposażony jest dany produkt oraz z jakiego materiału został wykonany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl